Nike bez przekonania do nowego Free ?

Kategorie

nikefree_hypervent

Jak może zauważyliście Nike Free 5.0 w tym roku przeszło spore zmiany. (Tak wygląda nowe Nike Free 5.0). Chodzi oczywiście o sposób pocięcia podeszwy, kształt pięty.

Z punktu widzenia stricte estetycznego pewnie niektórym to sie podoba innym nie. Ale zastanawiające jest to, że w samym Nike wydają się nie być tą zmianą zbytnio przekonani. Właśnie pokazali nowe buty dla młodych fanów piłki nożnej. Tylko jedne to klasyczne korki, pozostałe to raczej buty nawiązujące do piłki. Podeszwa Nike Free Hypervenom o których dzisiaj piszemy wygląda jak klasyczna podeszwa Free z sesonu 2012-2013. Zabawne jest, że marketingowcy Nike jednak chyba tego nie zauważyli i w opisie wkleili opis podeszwy z roku 2014, które jest totalnie zmieniona.

Oto ten opis: „The superb flexibility comes from hexagonal flex grooves that are cut into the outsole and wrap around the sidewall, allowing the foot to move naturally in every direction. A rounded heel mimics the foot shape, rolling with the ground to promote natural movement and extended range of motion.”

 

But ze zdjęcia nie ma ani hexagonalnych cięć ani zaokręglonej pięty. Pytanie teraz – kto sie pomylił?